GALA Kwiaciarnia - Dębica, ul. Piłsudskiego 16. Zadzwoń i zapytaj o wycenę: Tel. 530 715 501

Go to top of page

Na czym polega zabieg usuwania rozstępów?

Rozstępy występują najczęściej na skórze ud, brzucha, ramion oraz piersi. Są to nieestetyczne zmiany przypominające pęknięcia bądź białe blizny. Pojawiają się one częściej u kobiet niż u mężczyzn. Występują u osób szczupłych oraz mających problemy z nadwagą. Najczęściej rozstępy powstają u kobiet w czasie ciąży oraz u nastolatków w najbardziej intensywne fazie ich wzrostu. Wśród dostępnych na rynku kremów i balsamów, dostaniemy te na pozbycie się rozstępów. Niestety, mało który z nich posiada jakąkolwiek skuteczność. Jedną ze skuteczniejszych metod pozbycia się rozstępów jest zabieg laserowy. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest od obszaru na jakim posiadamy rozstępy oraz od stopnia ich zaawansowania.

Laser frakcyjny co2 - klinika Genesis

Jak wygląda laserowe usuwanie rozstępów?

Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia - lasera, którego wiązka usuwa cienkie warstwy naskórka wokół nieestetycznych rozstępów. W skutek tego, nasza skóra, zostaje zmuszona do szybkiej regeneracji i w miejscu usuniętych warstw, powstają nowe warstwy. Największą popularnością cieszą się dwie metody usuwania rozstępów: dermabrazja i laser frakcyjny. Pierwsza z nich złuszcza doszczętnie naskórek zaś druga działa na małe fragmenty skóry, dokładnie tam, gdzie zostanie skierowana wiązka lasera. Szukając szczegółowych informacji odnośnie usuwania rozstępów i klinik w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, warto posłużyć się wyszukiwarką internetową, która pozwoli nam na otrzymanie relewantnych wyników dostosowanych do naszych lokalizacji.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg laserowego usuwania rozstępów nie jest przeznaczony dla każdego. Mogą się jemu poddać osoby, które posiadają rozstępy na brzuchu, piersiach, udach czy ramionach. Zabieg jest zabroniony dla osób, które przewlekle chorują na cukrzycę oraz nowotwór. Nie powinien zostać wykonany także u osób, które mają opryszczkę bądź ich skóra ma tendencję do powstawania blizn. Kolejnym przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna. Wybierając klinikę, w której zdecydujemy się na zabieg usuwania rozstępów warto zwrócić uwagę na placówki, które oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie chirurgii medycyny estetycznej. Podczas konsultacji z lekarzem zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości odnośnie zabiegu, a także poznasz wszelkie przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu.

Usuwanie rozstępów - Laseroterapia w gabinecie Genesis

Efekty zabiegu

Decydując się na zabieg laserowego usuwania rozstępów musimy wziąć pod uwagę możliwość, iż rozstępy, które powstały dawno i są bardzo rozległe mogą być ciężkie do usunięcia. By zabieg przyniósł efekty należy go powtórzyć parokrotnie. Rezultaty są uzależnione od rodzaju rozstępów oraz osobliwych cech naszej skóry.

Możliwe skutki uboczne

Warto podkreślić, iż zabieg laserowego usuwania rozstępów jest bezpieczny, jednak czasami mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Zaraz po wykonaniu zabiegu nasza skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, a następnie mogą na niej pojawić się siniaki. Jeśli rozstępy są rozległe i głębokie, potrzebują paru sesji laserowych. Nasz skóra po wielokrotnym styknięciu z laserem może posiadać oznaki oparzenia. Po zabiegu często spotykanym skutkiem ubocznym zabiegu są zmiany kolorystyczne pojawiające się na skórze, które mogą być widoczne przez okres nawet kilku miesięcy. Warto pamiętać, aby po zabiegu stosować się do zaleceń specjalisty.

Komentarze


Ania

2024-01-19

Laserowe usuwanie rozstępów wydaje się obiecującą metodą, ale te informacje o możliwych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach zmuszają do przemyśleń. Ciekawe, jak to wygląda w praktyce.

Vix

2023-07-19

Interesujące, jak technologia może pomóc w estetycznych problemach. Muszę jednak przyznać, że te przeciwwskazania i potencjalne skutki uboczne brzmią dość poważnie. Zastanawiam się, czy efekty są tego warte.