GALA Kwiaciarnia - Dębica, ul. Piłsudskiego 16. Zadzwoń i zapytaj o wycenę: Tel. 530 715 501

Go to top of page

Medale sportowe - wspaniała pamiątka dla zawodników

Rywalizacja sportowa historią sięga czasów starożytnych. Pierwsze igrzyska olimpijskie odbyły się w Olimpii w starożytnej Grecji. Dla Greków było to wielkie i znaczące wydarzenie. Na czas igrzysk przerywano toczące się wojny. I chociaż trwały one tylko pięć dni zwycięzcy poszczególnych dyscyplin zyskiwali sławę na całe życie.

Medale okolicznościowe w eleganckich pudełkach, zamówione w firmie ARTsKAM

Czym sport jest dla nas dzisiaj?

Obecnie sport odgrywa ważną rolę wśród wielu jego fanów oraz zawodników. Olimpiada jest szczytem marzeń każdego profesjonalnego sportowca. Ale z przyjemnością można też konkurować w zawodach krajowych, lokalnych, a nawet organizowanych przez szkoły czy zakłady pracy. Uprawianie sportu amatorsko daje wiele przyjemności. A amatorskie zawody sportowe dostarczają ich uczestnikom wiele emocji.

Sportowa rywalizacja

Naturalnie najważniejsza w sporcie jest zdrowa rywalizacja. Wzajemne konkurowanie, nie tylko wiąże się ze świetną zabawą, ale także zacieśnia więzi, jest okazją do zawarcia nowych znajomości i podnosi pewność siebie. Niemniej jednak prócz tego równie ważna wydaje się nagroda. Nie zawsze chodzi o drogą nagrodę rzeczową lub wysoką pieniężną. Medal, dyplom czy puchar z wyszczególnieniem zajętego miejsca cieszy równie mocno, a może nawet bardziej. Jest to wyjątkowa pamiątka, którą możemy zachować, a za każdym razem, gdy będziemy na nią spoglądać przypomni nam mile spędzone chwile na boisku, czy innym obiekcie sportowym.

Medale okolicznościowe

Najpopularniejsze, na równi z pucharami, są medale sportowe. Szczególnie wśród młodych adeptów sportu medale takie wiszą w dobrze widocznym miejscu i są dla nich prawdziwą dumą. Organizując wydarzenie sportowe możemy kupić gotowe plastikowe medale, ale spośród dostępnych od ręki modeli niewiele wygląda dobrze. Taki medal może być dla uczestnika wielkim rozczarowaniem.

Unikalne medale na zamówienie

Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i z łatwością możemy dostać unikalne medale sportowe. Wiele firm wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, oferując medale na zmówienie przez internet. Firmy takie jak ARTsKAM, pośród swoich usług posiadają ogromny wybór spośród kilku kategorii, dzięki czemu klient może otrzymać unikalny medal w dobrej cenie.

Medale sportowe wykonane według indywidualnego projektu w firmie ARTsKAM

Materiał wykorzystywany przy tworzneiu medali

Medale te wykonuje się z szerokiego wachlarza materiałów. Może być to wysokiej jakości plastik z atrakcyjnym nadrukiem. Wyglądają one bardzo nowocześnie, a na ich powierzchni możemy umieścić dowolną grafikę czy napis. Równie dobrze wyglądają medale z metalu lub ich stopów. Są one cięższe i mogą być namiastką olimpijskiego medalu ze szlachetniejszych kruszców.

Kształty medali sportowych

Obecnie nie ma w zasadzie ograniczeń dotyczących kształtu medalu. Może on być okrągły, trójkąty, kwadratowy lub posiadać zupełnie niestandardowy wygląd. Można na jego powierzchni wybić wybraną postać albo charakterystyczny budynek.

Indywidualny projekt medalu

Jeśli nie mamy w głowie sprecyzowanego projektu możemy oczywiście skorzystać z podpowiedzi odpowiedniego pracownika, ale istnieją też internetowe kreatory. Dzięki nim możemy samodzielnie zaprojektować medal korzystając z dostępnej bazy czcionek, grafik czy tłoczeń. Jest to rozwiązanie łatwe i szybkie.