GALA Kwiaciarnia - Dębica, ul. Piłsudskiego 16. Zadzwoń i zapytaj o wycenę: Tel. 530 715 501

Go to top of page

Jaki znicz wybrać?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu znicze na grób miały klasyczną formę w postaci tradycyjnej, otwartej, glinianej miseczki z parafiną. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Sklepy oferują nam mnóstwo opcji. Pojawiają się coraz ciekawsze wersje w różnorodnych formach, kształtach, kolorach, rodzajach wkładów, często dostosowane do rozmaitych okazji. Przed wizytą na cmentarzu niejednokrotnie pojawia się więc dylemat, jaki znicz wybrać. Każdemu zależy przecież, by tego rodzaju świeca paliła się jak najdłużej, a do tego prezentowała godnie na grobie bliskiej osoby. Miejscem, które gwarantuje nam głęboki wybór tego rodzaju asortymentu jest sklep ze zniczami i wkładami do zniczy, który możemy znaleźć także w wersji internetowej. Może to być dla nas wygodna opcja, która pozwoli zaoszczędzić wiele czasu.

znicz szkalny całoroczny Kamiz

Wkłady wymienne do zniczy

Większość współczesnych zniczy to szklane lub plastikowe produkty, zamykane pokrywką. Wewnątrz nich umieszczona jest odpowiedni wkład, który można wielokrotnie wymieniać. Sprzyja to nie tylko oszczędnościom finansowym, ale również ochronie środowiska. Dziś wiele osób decyduje się na wkłady olejowe i parafinowe. Pierwsze z nich są bardziej efektywne – dzięki specjalnym dodatkom czas ich działania może wydłużyć się nawet o 20%. Z kolei znicze parafinowe są zazwyczaj nieco tańsze, ale czas ich działania bywa krótszy. Dobrym pomysłem są także wkłady lub świece woskowe, które palą się przez długi czas, a ich płomień nie wytwarza zbyt wielu zanieczyszczeń. Myśląc o tym, jaki znicz wybrać, zawsze trzeba brać pod uwagę warunki atmosferyczne. Świece woskowe lepiej sprawdzają się przy wyższych temperaturach. Stosowanie ich podczas siarczystych mrozów często nie jest wskazane. W zimniejszych warunkach lepiej radzą sobie za to wkłady olejowe.

Wkłady LED do zniczy

Aby nie mieć dylematu związanego z czynnikami atmosferycznymi, producenci wprowadzili dość ciekawe rozwiązanie, jakim są wkłady LED do zniczy. W tym wypadku wykorzystuje się nowoczesną technologię elektryczną, a działanie całości przypomina nieco małą lampeczkę. Wkłady LED do zniczy charakteryzują się niezwykle długim czasem działania. Bez względu na temperaturę i warunki otoczenia, potrafią świecić przez kilkadziesiąt dni. Niektóre modele wykazały nawet nieco dłuższy termin, dając światło przez około trzy miesiące. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik. Warto dodać, że sklepy oferują także znicze LED przypominające prawdziwe, migoczące świece woskowe.

znicze z oferty sklepu internetowego Kamiz24.pl

Korzyści wkładów LED do zniczy

Dużym atutem tego rodzaju wkładów elektrycznych jest fakt, że można dowolnie wybierać nie tylko wygląd zniczy, ale również kolor światła, jakie daje taki produkt. Pod tym względem na klientów czeka naprawdę szeroka oferta. Każdy może zatem wybrać taką wersję, jaka mu odpowiada i spełnia jego oczekiwania estetyczne oraz wszelkie potrzeby. Warto również dodać, że wkłady LED do zniczy są bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie emitują ciepła ani nie kopcą się. Nie ma też obaw, że ogień uszkodzi plastikową osłonkę lub zabrudzi szkło.