GALA Kwiaciarnia - Dębica, ul. Piłsudskiego 16. Zadzwoń i zapytaj o wycenę: Tel. 530 715 501

Go to top of page

Budzimy ogród

Własny ogród lub choćby kawałek terenu pod uprawę roślin czy warzyw zobowiązuje do odpowiedniej pielęgnacji. Każdy sezon wymaga podjęcia stosownych działań, aby zapewnić zieleni optymalne warunki do wzrostu. Nagrodą są cieszące oko właściciela barwne, bujne i obfite owoce jego pracy.

Prace w ogrodzie ze sprzętem z wypożyczalni BMK Rzeszów

Wiosenne porządki nie tylko w domu

Szczególnym dla wszystkich ogrodników czasem jest wiosna kojarząca się z porządkami w domu. Jednak jest to też doskonała okazja aby pomyśleć o odświeżeniu nie tylko wnętrz, ale i terenu na zewnątrz domu. W otoczeniu czystego i zadbanego ogrodu jeszcze mocniej poczujesz nadejście nowej pory roku. Jeżeli, mimo tej zachęty, na dźwięk słowa porządki dostajesz gęsiej skórki, to dobrym rozwiązaniem będzie wynajem sprzętu na wiosenne porządki w ogrodzie. Poniżej szereg propozycji narzędzi i czynności, które przydadzą się podczas pokonywania ogrodowych wyzwań w sezonie wiosennym i letnim, gdy nadejdzie czas na odświeżenie ogrodu po ciężkiej zimie.

Jak zadbać o ogród?

Ponieważ jest to idealny moment na sadzenie nowych roślin warto wziąć pod uwagę jak ułatwić sobie to zadanie. W tym wypadku świder glebowy, taki jak https://www.bmk.rzeszow.pl/sprzet/56-swider-glebowy-makita-bba520 przyda się przy kopaniu dołów na sadzenie. Jest to tylko jedno z jego licznych zastosowań bo oprócz sadzenia przyda się, na przykład, do wykonania dołków pod słupki ogrodzeniowe. Nie jest tajemnicą, że dobra gleba stanowi podstawę dla prawidłowego rozwoju wszelkiej roślinności. Tutaj z pomocą przyjdzie glebogryzarka marki Honda https://www.bmk.rzeszow.pl/sprzet/100-glebogryzarka-honda-fg-320-de, która przygotuje ziemię pod uprawę oraz pozwoli zmieszać zaaplikowane na powierzchnię nawozy. Planując działania na terenie wokół domu dobrze jest wziąć pod uwagę co zrobimy z powstałymi przy pracach lub wcześniej zalegającymi tam odpadami. Rozwiązaniem problemu jest zamówienie odpowiedniego kontenera lub kontenerów umożliwiających szybkie pozbycie się śmieci i ich bieżącą segregację. Kolejną do rozstrzygnięcia kwestią jest, które krzewy i drzewa będą potrzebowały przycięcia, a także czy posiadasz odpowiednie do tego narzędzia. Ma to wielkie znaczenie dla ich przyszłego wzrostu i zainwestowany tutaj wysiłek z pewnością nie pójdzie na marne. Drzewa odwdzięczą się dużą ilością nowych pędów dających więcej kwiatów i owoców. Mówiąc o uporządkowaniu ogrodu nie sposób nie wspomnieć o czynności poniekąd uciążliwej, a jednak niezbędnej jaką jest usunięcie chwastów oraz wykoszenie trawy, która rośnie pomiędzy drzewami i krzewami. Niezastąpiona przy takiej czynności będzie kosa spalinowa Husqvarna, która dotrze do trudno dostępnych miejsc - wszędzie tam, gdzie tradycyjna kosiarka nie da sobie rady. Przysłowiową "kropką nad i" jest wyczyszczenie wszelkich nawierzchni takich jak taras, schody czy też bruki na ścieżkach. Przyda się do tego odpowiedni detergent i silny strumień wody.

Kwiaty w ogrodzie po pracach ze sprzętem BMK

Jak widać prac jest naprawdę wiele więc warto ułatwić je sobie korzystając z odpowiednich narzędzi tak, aby obowiązki te sprawiały radość i satysfakcję zamiast zwiastować żmudne i męczące zadanie. Wykonanie wspomnianych powyżej czynności usatysfakcjonuje niejednego miłośnika zieleni, a ta odpowie ukazując się mu w pełnej krasie.